Πρόσφατες θέσεις εργασίας

Μηχανικός Tεχνικών Πωλήσεων και Προδιαγραφών

Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Περιγραφή θέσης :

  • Υποστήριξη , προώθηση, ανάπτυξη πωλήσεων προϊόντων και συστημάτων εξειδικευμένων εφαρμογών
  • Διεύρυνση και παρακολούθηση πελατολογίου - συνεργατών (τεχνικές εταιρείες & εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής)
  • Εκπόνηση τεχνικο-οικονομικών προτάσεων, προσφορών σε κατασκευαστικά έργα, τεχνικές εταιρείες και εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής
  • Εντοπισμός κατασκευαστικών έργων, τεχνική υποστήριξη και παρακολούθηση εξέλιξης τους
  • Υποστήριξη, ανάπτυξη και παρακολούθηση τεχνικών αναγκών μελετητικών γραφείων

Απαραίτητα ακαδημαϊκά – τυπικά προσόντα:

  •  Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (κατά προτίμηση Πολ. Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος Διπλώματος Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων (γνώση AutoCad θα ληφθεί θετικά υπόψη)
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε αντίστοιχο κλάδο
  • Eκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας:

  • Ισχυρή θέληση για συνεχή εκπαίδευση και μάθηση
  • Ικανότητα για συνεργασία και ομαδικότητα
  • Θέληση και επιμονή για επίτευξη στόχων
  • Διαχείριση χρόνου
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με δεξιότητες διαπραγμάτευσης
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα και ευελιξία
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα διαχείρισης πελατών

Ο Οργανισμός Sika Hellas ABEE προσφέρει :

  • Άμεση πρόσληψη
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων
  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Πρόσθετο πακέτο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης
  • Εταιρικό Τηλέφωνο
  • Συνεχή εκπαίδευση στον τομέα των πωλήσεων και σε τεχνικά αντικείμενα
  • Προοπτικές εξέλιξης

Oι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι ανταποκρίνονται στην πρόκληση της θέσης, να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο Alexiou.Niky@gr.sika.com

Technical Sales Representative - Αντιπρόσωπος Τεχνικών Πωλήσεων

  • Ανάπτυξη των πωλήσεων υλικών & συστημάτων, διεύρυνση του πελατολογίου
  • Υποστήριξη νέων τεχνολογιών
  • Διεκπεραίωση εσωτερικών διαδικασιών σε όλα τα στάδια της πώλησης

  • Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (κατά προτίμηση Mηχανολόγος Μηχανικός, Πολιτικός Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • ΄Αριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων
  • Προϋπηρεσία στο χώρο της οικοδομής θα ληφθεί υπόψη ως επιπρόσθετο προσόν
  • Απαραιτήτως εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Ιδιαίτερη σημασία δίνεται στις καλές διαπροσωπικές και οργανωτικές ικανότητες των υποψηφίων. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει :

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στην ποιοτική εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ευστροφία, ευελιξία προσαρμοστικότητα
  • Αναλυτικές ικανότητες και ιδιαίτερα στη διαχείριση αριθμών
  • Να είναι σε θέση να εργαστεί υπό πίεση και να διαχειριστεί κρίσεις

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Άνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις στον τομέα των πωλήσεων

Oι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι ανταποκρίνονται στην πρόκληση της θέσης, να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο hr@gr.sika.com, ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ : TEXNIKOΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ /ΤΜ Ιndustry

Υπεύθυνος Βάρδιας για μονάδα παραγωγής

Τρίτη, 06 Απριλίου 2021

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί Υπεύθυνο Βάρδιας για τη Μονάδα Παραγωγής στις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Ο/Η κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας & χρήση Η/Υ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αν απαιτειται)
  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών σε μονάδα παραγωγής
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Όρεξη για δουλειά και συνεργατικό πνεύμα

  • Μόνιμη εργασία αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης

  • Θα προτιμηθούν οι κάτοικοι Βόρειας - Βορειοανατολικής Αττικής
  • Επιθυμητή ηλικία 25-40 χρόνων
  • Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

Oι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι ανταποκρίνονται στη θέση, μπορούν να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο roussos.nikolaos@gr.sika.com, ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ : ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΒΑΡΔΙΑΣ