Πρόσφατες θέσεις εργασίας:

Specification engineer, Project support

Περιγραφή θέσης :

  • Υποστήριξη , προώθηση, ανάπτυξη πωλήσεων προϊόντων και συστημάτων εξειδικευμένων εφαρμογών
  • Διεύρυνση και παρακολούθηση πελατολογίου - συνεργατών (τεχνικές εταιρείες & εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής)
  • Εκπόνηση τεχνικο-οικονομικών προτάσεων, προσφορών σε κατασκευαστικά έργα, τεχνικές εταιρείες και εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής
  • Εντοπισμός κατασκευαστικών έργων, τεχνική υποστήριξη και παρακολούθηση εξέλιξης τους
  • Υποστήριξη, ανάπτυξη και παρακολούθηση τεχνικών αναγκών μελετητικών γραφείων

Απαραίτητα ακαδημαϊκά – τυπικά προσόντα:

  •  Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (κατά προτίμηση Πολ. Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος Διπλώματος Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων (γνώση AutoCad θα ληφθεί θετικά υπόψη)
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε αντίστοιχο κλάδο
  • Eκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας:

  • Ισχυρή θέληση για συνεχή εκπαίδευση και μάθηση
  • Ικανότητα για συνεργασία και ομαδικότητα
  • Θέληση και επιμονή για επίτευξη στόχων
  • Διαχείριση χρόνου
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με δεξιότητες διαπραγμάτευσης
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα και ευελιξία
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα διαχείρισης πελατών

Oι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι ανταποκρίνονται στην πρόκληση της θέσης, να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο Alexiou.Niky@gr.sika.com

Role Summary/ Responsibilities:

  • In-depth knowledge of products and systems of all TMs Inventory
  • Close monitoring & contact with designer offices (civil engineer & architects) & owners throughout the country and CY
  • Understanding, support and advising of designers' & owners needs by providing solutions, recommendations for optimization and technical docs
  • Creation of technical proposals & financial offers
  • Organizing departmental actions (meetings, trainings, conferences, etc.)
  • Collect market information for new and on-going projects & competition
  • Cooperation with sales teams to communicate sales possibilities

Experience & qualifications:

  • Preferably 2+ years of experience in project consulting, designing, sales or technical support
  • Technical expertise of the construction sector
  • AutoCad (not necessary, but would be appreciated)
  • University Degree with Technical or Financial background
  • Computer literacy (MS Office, Windows, ERP, WMS)
  • Fluent knowledge of English
  • Self-motivated person, able to take initiatives and communicate information to relevant inter-company sales team

Contacts (internal /external):

Internal:   General Manager, Technical Manager, all TMMs, Communication Responsible, IT Manager, salesteam
External:  Architects,civil engineers, specifiers, public authorities technical departments, customers

Appropriate Candidate should:

  • Have team spirit, good communication and interpersonal skills
  • Be hard working, analytical & be able to respond well to pressure

Please, don’t apply if this doesn’t sound like a job you would love, and do well
– we’re looking for someone who will read this and say, Yes! That’s exactly who I am and what I want to do!

Υπεύθυνος Βάρδιας για μονάδα παραγωγής

Τρίτη, 07 Ιουνίου 2022

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί Υπεύθυνο Βάρδιας για τη Μονάδα Παραγωγής στις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Ο/Η κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας & χρήση Η/Υ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αν απαιτειται)
  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών σε μονάδα παραγωγής
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Όρεξη για δουλειά και συνεργατικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μόνιμη εργασία αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης

  • Θα προτιμηθούν οι κάτοικοι Βόρειας - Βορειοανατολικής Αττικής
  • Επιθυμητή ηλικία 25-40 χρόνων
  • Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

Oι υποψήφιοι που πιστεύουν ότι ανταποκρίνονται στη θέση, μπορούν να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο roussos.nikolaos@gr.sika.com, ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ : ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΒΑΡΔΙΑΣ